FYT Mühendislik, alüminyum giydirme cephe uygulamaları konusunda yenilikçi ve özgün çözümler sunarak rakiplerinden ayrılan bir şirkettir. 1998 yılından bu yana sektörde faaliyet gösteren firmamız, mimari tasarım ve estetiği ön planda tutarak yapı sektöründeki müşterilerine çözüm ortağı olmayı hedeflemektedir.Faaliyetlerini ulusal ve uluslararası standartlara uygun bir şekilde sürdürülebilirlik ilkeleriyle yönetmektedir ve cephe sektöründe geniş bir coğrafyaya hizmet vermektedir. Ürün ve hizmetlerini Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanına ulaştırmayı hedefleyen bir vizyonla hareket eden firmamız dünya kalite normlarını prensip edinerek imalatlarını hızlı ve güvenli bir şekilde sevk etmektedir. 
Müşteri memnuniyetini önemseyerek, müşteri geri bildirimlerini dikkate alarak iş süreçlerini sürekli gözden geçiriyor ve müşterileriyle birlikte büyümeyi ve gelişmeyi hedefliyoruz.


Şirketin ürün yelpazesi, alüminyum giydirme cephe -doğrama - kompozit levha gibi standartlaşmış ürünlere ilave olarak  giyotin pencereler, motorlu hareketli güneş kırıcılar ve yangına dayanıklı doğramalar gibi çeşitli ürünleri de içermektedir. Bu geniş ürün yelpazesi ve yenilikçi çözümleriyle FYT Mühendislik İnşaat ve Alüminyum Sanayi, önde gelen uzmanlaşmış cephe firmalarından biri konumundadır.
FYT Mühendislik İnşaat ve Alüminyum Sanayi Türkiye'nin en büyük inşaat firmaları ve mimarlık ofisleriyle iş birliği yapmaktadır. Alüminyum cephe sektöründe faaliyet gösteren ve sürdürülebilir değer yaratmayı hedefleyen firmamız 2023 yılında faaliyete geçecek Yalova İMES OSB deki yeni fabrikası ile tüm paydaşlarına güven vermeye devam edecektir .