Giydirme Cephe Sistemleri

FYT Mühendislikte müşteri en önemli öz varlıktır.

Sizi ve firmanızı tanıyabilir miyiz?

Ben Barış ATAĞ,

FYT Mühendislik’te 2003 yılında mimar olarak göreve başladım. 2005 yılında firmanın ortağı ve Genel Koordinatörü oldum. 2011 yılından itibaren ise firmanın sahibi ve Genel Müdürü olarak görevime devam ediyorum.

FYT Mühendislik; giydirme cephe kaplama işlerini gerçekleştirmek amacıyla, 1998 yılında, 12 yıllık tecrübe ve bilgi birikimini sektörle paylaşmak üzere İstanbul’da kurulmuştur.

FYT olarak 17 yıldan beri birçok projede; dürüstlük, güvenirlilik, saydamlıkla hizmet verme ve yerleşik değerler sistemi yaratma çabamıza devam ediyoruz.

Üretimini ve satışını yaptığınız ürünlerinizden bahseder misiniz? Faaliyet alanlarınızı ve referanslarınızı hangi marka ve kurumlar oluşturuyor?

Alüminyum Giydirme Cephe Sistemleri, Yangına Dayanıklı Alüminyum Kapılar, Alüminyum Panel Cephe Sistemleri, Transparan Cephe Sistemleri, Işıklık Sistemleri, Doğrama Sistemleri, Giyotin Pencereler ve Güneş Kırıcı Sistemleri konularında müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda farklı çözümler yaratarak, beklentileri en üst düzeyde karşılamaya gayret ediyoruz.

Faaliyet alanlarımızı; Alışveriş Merkezleri, Yönetim Binaları, Üniversite Binaları, Konut ve Oteller, Eğitim Sağlık ve Sosyal Tesis Yerleşkeleri, Sanayi Tesisleri, İş Merkezleri ve Büyükelçilik Binaları oluşturmaktadır. Referanslarımıza ve çözüm ortaklarımıza http://www.fyt.com.tr sayfasından ulaşabilirsiniz.

Markanız için oluşturduğunuz kurumsal satış - pazarlama taktikleriniz söz konusu mu?

Her geçen gün artan rekabet ve gittikçe daha da bilinçlenen müşteriler, firmaların mal ve hizmetlerini satmasını zorlaştırmaktadır. Bu husus, müşterilere ulaşmak için donanımlı satışçılar çalıştırılmasını ve pazarlama taktiklerinin doğru planlanmasını zorunlu kılmaktadır.

Bu sebeple; müşteri adayları tarafından “firmamızın ve ürünümüzün diğerlerinden farklı ve avantajlı olan yönlerinin” ve “satış gerçekleştiğinde yalnız firmamızın değil, her iki tarafın da kazançlı çıkacağının” doğru anlaşılmasına gayret ediyoruz.

Firmanızın Ar-Ge ve yeni teknolojilere bakış açısı ve bu konu üzerinde gerçekleştirmiş olduğunuz çalışmalar hakkında bilgi verir misiniz?

FYT; Ar-Ge ofisinde görevli 5 kişilik bir ekiple “mevcut uygulamaların / sistemlerin analizi, müşteri ihtiyaçlarına uygun öneriler sunulması, uygun maliyetli uygulamalar, işlevselliği artırıcı modüllerin entegrasyonu” konularında yenileştirmeler ve iyileştirmeler yapmayı hedeflemiştir.

Alüminyum Profilli Sabit ve Hareketli Güneş Kırıcı Sistemlerimizde; maksimum gün ışığından faydalanma sağlanırken, enerji kaybının minimuma ulaştırılması çabaları ile dış cephelerde ısı, ses ve su yalıtımının optimizasyon çalışmaları da devam etmektedir.

Ürün satışında en önemli unsur satış sonrası hizmet. Siz FYT Mühendislik olarak koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesine inanıyor musunuz? Bu önemli detay için firmanızın ne gibi katkıları söz konusu?

Elbette, FYT’nin yürüttüğü idari ve teknik faaliyetler akredite kuruşlar tarafından belgelendirilmiştir. Bu kapsamda; ISO 9001, IS0 14001, OHSAS 18001 Standartları ve FYT Mevzuatı doğrultusunda belirlenmiş FYT Politikasının temelinde Yüksek Müşteri Memnuniyeti bulunmaktadır.

FYT’de müşteri en önemli öz varlıktır. FYT’nin yapılanması, işleyişi, hedefleri, temel stratejileri ve rekabet modelleri müşteri memnuniyeti üzerine kurulmuştur.

Sektörünüzdeki çözüm ortaklarının markanızı tercih etmesi, kendilerine ne tür artılar sağlayacaktır?

İç kalitesizlik maliyetlerini düşürmek ve ürün kalitemizi yükseltmek FYT’nin en önemli amaçlarındandır.

Bu husus müşteri memnuniyetini artıracağı gibi, çözüm ortaklarımızın pazar paylarını artmasına da olumlu katkı sağlayacaktır.

Yurt içinde ve yurt dışında katılmayı planladığınız / katılım sağladığınız fuarlar hangileridir?

FYT Mühendisliğin; 21-25 Nisan 2015 tarihleri arasında gerçekleşen, Aluflam Yangına Dayanıklı Doğramalar ile katıldığı 38. Yapı Fuarı (Turkeybuild İstanbul)’ndaki standını, beş gün süreyle yaklaşık 800 kişi ziyaret etmiştir.

Sektörünüzdeki olası hareketlilik ve durgunluk hangi sektörlere ve şartlara bağlı olarak değişkenlik gösteriyor?

Dış cephe kaplamaları sektöründeki canlılık inşaat sektöründeki dalgalanmaların yanı sıra, tüketicinin tasarruf konusunda daha duyarlı ve bilinçli hale gelmesi ile doğru orantılı olarak değişkenlik göstermektedir.

2015 yılının ilk çeyreğini sektörünüz için değerlendirir misiniz?

Granit seramik, sandviç panel, boya, renkli sıva, ahşap, alüminyum, PVC, vinil yalı baskı (siding), cam mozaik, gibi sistemleri içinde barındıran dış cephe kaplamaları sektöründe ürünler ve firmalar arasında yoğun bir rekabet yaşanıyor.

Ancak modern mimari yapılarda giydirme cephe öne çıkıyor. Özellikle prestijli ve ticari binaların en fazla tercih ettiği kaplama malzemesi olmayı sürdüren giydirme cephenin, lüks konutlarda kullanımı da hızla artıyor.

2015 yılında markanız için hedef ve beklentileriniz nelerdir?

Üretim kapasitemizi artırmak için alt yapımızı güçlendirmeye devam ediyoruz. Bu maksatla 2015 yılı Yatırım Planı çerçevesinde, makine parkurunu iyileştirmeye planlı bir şekilde devam etmekteyiz.

Ayrıca, kurumsal yapımızı güçlendirme ve yurt içi ve yurt dışı fuarlara katılımımızı artırma kararlılığındayız.

Eklemek istediğiniz ya da sizin özellikle vurgulamak istediğiniz bir konu var mı?

Her yeni projenin mimari çizimleri safhasından itibaren uygun tasarım, doğru malzeme ve kaliteli işçilik ile emsallerimiz arasında fark yaratma çabamıza devam ediyoruz.

FYT Mühendislik olarak ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyor, yayın hayatınızda başarılar diliyoruz.

Diğer Haberler

Referanslar
Yeni Projeler
Haberler
Katalog
İnsan Kaynakları