Alüminyum Giyotin Pencere Sistemleri

Duowin Animasyon

Duowin Bayilik

Duowin® – Alüminyum Giyotin Pencere Sistemleri

Duowin® Alüminyum Giyotin Pencere Sistemleri kataloğu: .pdf(TR/EN)

Duowin® Alüminyum Giyotin Pencere Sistemleri ile tamamlanan proje görselleri: Projeler

Giyotin Pencere Nedir?

Düşey eksende çalışan, bir ya da daha fazla hareketli cam panele sahip olan pencerelerdir. Görsel ve fonksiyonel yönden tarihi kökeni olan giyotin pencereler, günümüzün modern malzeme ve teknolojileri ile yeniden ele alınarak Duowin markasıyla üretildi.

Güvenli Kullanım

Duowin’de her iki kanat hareket edebilmektedir ve taşıyıcı mekanizmalar sayesinde bırakıldıkları noktada düşmeden durabilmektedir. Bu özellik pencerenin güvenli kullanımı ve pencere kanatlarının istenildiği kadar açılabilmesi için önemlidir.

Motorlu Giyotin Pencereler

Manuel giyotin pencerelerin kullanılamadığı ölçüler için Duowin® Plus Motorlu Giyotin Pencere Sistemleri ile 2 yada 3 kanatlı seçenekler değerlendirilebilir. Motor ve sensörün sisteme dahil edilmesiyle tam otomatik, uzaktan kumanda ile kontrol edilerek hem kullanım kolaylığı hem de güvenlik koşulları en üst düzeyde gerçekleştirilir.

  


Küçük ve Dar Mekanlar

Duowin’i geleneksel pencere sistemlerinden ayıran en önemli özellik, pencere kanatları, çerçeve içerisindeki kanallarda hareket ettiğinden, kanatların açılması için pencerenin önünde fazladan boş alana ihtiyaç duyulmamasıdır. Böylece, mekân içerisindeki eşyaların yerleşiminde, kullanıcı veya tasarımcı, mekânın bütününden daha verimli yararlanır. Özellikle küçük ve dar mekânlarda çözüm avantajı sağlanır.

Kolay Temizlik

Duowin’de her iki kanat da vasistas konuma geçebilmektedir, bu sayede pencerelerin dış yüzeyleri de ulaşılabilir hale gelir ve pencere kanadının iç ve dış yüzünün rahatlıkla temizlenebilmesine olanak sağlanır. 

Isı Bariyeri

Çerçeve malzemesi olarak kullanılan alüminyum profiller, giyotin pencerelerin geleneksel malzemesi olan ahşap doğramalara göre, farklı mekanik koşullarda yüksek dayanım göstermektedir. Farklı cam kalınlıklarıyla kullanılabilen ısı bariyerli çerçeve profilleri sayesinde, farklı iklim koşullarında kullanıma uygundur.

Mekana Uyum

Duowin Pencereler, elektrostatik toz boyama teknolojisi sayesinde istenilen renkte üretilebilir. Ahşap gibi farklı dekoratif kaplamalarla da kullanılabilmektedir. Ahşap kaplanan alüminyum doğramalar ile bakım ihtiyacı duymadan nostaljik şıklığı tercih edebilirsiniz. Duowin, farklı mekân tasarımlarına uygun aksesuar seçenekleriyle de modern tasarımların parçası olmaya aday.

Performans Testi ve CE Belgesi

Tarafsız değerlendirme kuruluşu ift Rosenheim’ın gerçekleştirdiği test sonuçları aşağıda verilmiştir.

Hava geçirgenliği testi
Class 2

Su sızdırmazlık testi
Class 5A

Rüzgar yüküne karşı direnç
Class C4/B4

FYT Mühendislik
A: Ihlamurkuyu Mah. Hatipler Sok. No:2A Ümraniye/İSTANBUL
T: 0216 614 01 20 / 4 Hat   F: 0216 614 01 24
E: satis@fyt.com.tr
W: www.fyt.com.tr 


Çözüm Ortakları
Projeler
Kataloglar
Bayiler
Haberler